دوربین دوگانه گلکسی نوت ۸ چه قابلیت هایی دارد؟ – دیجیاتو – سوالات کتاب درسی

کنفرانس خبری سامسونگ برای معرفی گلکسی نوت ۸ در حال برگزاری است و همانطور که انتظار می رفت مشخص شده که دستگاه از دوربین دوگانه با لنز تله فوتو بهره می گیرد
بنابراین جای تعجب ندارد اگر سامسونگ نیز به این جرگه بپیوندد و جدیدترین پرچمدار خود یعنی گلکسی نوت ۸ را به این ویژگی مجهز نماید. قبل از مراسم معرفی این تلفن هوشمند نیز سامسونگ اعلام قیمت تور پاتایا کرده بود که جدیدترین عضو از خانواده نوت را به یک دوربین معمولی در کنار یک لنز تله فوتو نظیر آیفون ۷ پلاس مجهز خواهد کرد.

خلاصه کلام اینکه هرچه فاصله کانونی یک لنز طولانی تر باشد لرزش دوربین در حین تصویربرداری نیز کمتر دردسر آفرین می شود. البته این مساله در طول روز چندان مشکل ساز نمی شود و بیشتر زمانی احساس می شود که نور فضا کم است و در لنزهای تور مشهد ارزان تله فتو که گشودگی دهانه لنز اندکی دارند بغرج تر از هر زمان دیگری می شود.

اما در هر صورت از آنجایی که هر دو دوربین نوت ۸ در بخش پشتی بدنه به لرزشگیر اپتیکال مجهز هستند و این حقیقت که یکی از دوربین ها از نوع تله فوتو  با گشودگی دهانه لنز بیشتر (برابر با f/2.4) است باعث می شود که کاربران این موبایل عکس های شارپ تری را با کمک زوم دوبرابری آن حتی در نورهای اندک بگیرند.

حالا مشخص شده تور مارماریس که دوربین دوگانه گلکسی نوت ۸ با سورپرایزهایی همراه خواهد بود و اولین نکته آنکه هردوی آنها به سیستم لرزشگیر اپتیکال مجهز هستند. این در حالیست که در آیفون ۷ پلاس تنها دوربین اصلی این تکنولوژی را با خود دارد که البته این تصمیم سامسونگ را می توان هوشمندانه و به جا دانست.

در چنین شرایطی برای آنکه لرزش دوربین جبران شود ضروریست  که دوربین با سرعت شاتر بالاتری تصویربرداری نماید اما زمانی قیمت تور هند که نور کافی نباشد باید همزمان مقدار ایزو نیز بالا برود و این یعنی نویز تصاویر به میزان قابل توجهی بالا می روند.

کنفرانس خبری سامسونگ برای معرفی گلکسی نوت ۸ در حال برگزاری است و همانطور که انتظار می رفت مشخص شده که دستگاه از دوربین دوگانه با لنز تله فوتو بهره می گیرد.

در اینجا باید اشاره کنیم که گلکسی نوت ۸ یک قابلیت جالب دیگر هم در بخش دوربین خود  دارد که توضیح آن از سازوکار تعمیر لپ تاپ لرزشگیر اپتیکال ساده تر است. تصور کنید قصد عکسبرداری از سوژه ای را دارید اما نمی دانید که باید از دوربین واید آن استفاده کنید یا قابلیت زوم دستگاه.

دوربین های دوگانه را می توان از جمله ترندهای امروز دنیای موبایل دانست و در بازه زمانی یکسال گذشته نیز تولیدکنندگان متعددی ترکیب دوربین های مختلف را در بخش پشتی موبایل های خود پیاده ساده کرده اند که از انواع واید گرفته تا تک رنگ، تله قیمت تور مالدیو فوتو و مواردی مانند آن را شامل می شوند.

درچنین مواردی گلکسی نوت ۸ راهکاری بسیار ساده و در عین حال موثر برای حل این معما دارد؛ دستگا در واقع به طور همزمان دو عکس از سوژه می گیرد که یکی با استفاده از دوربین اصلی است و دیگری از طریق لنز تله فوتو و به این ترتیب شما دو عکس با دو فاصله کانونی از یک سوژه خواهید داشت.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *