کمپانی هلدینگ وارن بافت 75 میلیون سهم دیگر از اپل را خریداری کرده است – سوالات کتاب درسی

بنابر گزارش های تازه، طی سه ماهه نخست سال 2018، کمپانی هلدینگ وارن بافت یعنی Buffett’s Berkshire Hathaway بالغ بر 75 میلیون سهم از اپل را با قیمتی نامشخص خریداری کرده است
هر سهم از اپل در روز جمعه گذشته با قیمت 162.32 دلار مبادله می شد و این رقم با رشد 9 درصدی، به 176.89 دلار در روز سه شنبه رسید. بعد از آن نیز شاهد انتشار گزارش مالی اپل از سه ماهه دوم سال مالی 2018 بودیم.

بنابر گزارش های تازه، طی سه ماهه نخست سال 2018، کمپانی هلدینگ وارن بافت یعنی Buffett’s Berkshire Hathaway بالغ بر 75 میلیون سهم از اپل را با قیمتی نامشخص خریداری کرده است. این سهام در کنار 165.3 میلیون سهمی که برکشایر پیشتر از اپل خریداری کرده بود سبب می شود بافت روی 240.3 میلیون از سهام اپل کنترل داشته باشد که با قیمت 176.69 دلاری هر سهم در پایان روز سه شنبه، ارزش شان به 42.6 میلیارد دلار می رسد.

کمپانی ساکن کوپرتینو اگرچه آیفون های اندک کمتری نسبت به انتظارات فروخته و میانگین قیمت دیوایس هایش از 740 دلار به 728 دلار رسیده، با اعلام این خبر که آیفون X پر فروش ترین محصول کمپانی از زمان انتشار بوده توانست رضایت سرمایه گذاران را جلب کند. به محض انتشار این گزارش، ارزش سهام افزایش یافت و همچنان روندی صعودی دارد.

طی هفته پیش رو، برکشایر قرار است گردهمایی سالانه خود را با سهامداران برگزار کند و 40 هزار نفر به امید دریافت نصیحت هایی ارزشمند در زمینه سرمایه گذاری به این رویداد مراجعه خواهند کرد. روز دوشنبه نیز کمپانی زیر نظر وارن بافت گزارش مالی خود از سه ماهه اخیر را منتشر می کند که شامل اطلاعاتی از 10 هلدینگ برتر برکشایر، از جمله اپل خواهد بود.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *